Dodaj obiekt

Co robić nad morzem ?

 • Fokarium

  Fokarium

   Fokarium jest częścią Stacji Morskiej - naukowej placówki terenowej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie realizowany jest projekt odtworzenia i ochrony kolonii fok szarych w rejonie płd. Bałtyku. Ośrodek istnieje od 1999r., choć działalność na rzecz ochrony fok podjęta została już w momencie pojawienia się pierwszego podopiecznego.


 • Muzeum Obrony Wybrzeża

  Muzeum Obrony Wybrzeża Hel

  Muzeum Obrony Wybrzeża (MOW) stawia sobie za zadanie sukcesywne rozszerzanie swojej opieki na wszystkie obiekty położone na terenie dawnego RUH.

  Muzeum Obrony Wybrzeża zajmuje dwa obiekty na terenie Rejonu Umocnionego Hel:
  - wieża kierowania ogniem
  - jedno ze stanowisk artyleryjskich baterii


 • Hala sportowa

  Hala sportowo widowiskowa

  Hala widowiskowo - sportowa powstała w celu popularyzacji sportu i rekreacji wśród mieszkańców Helu. Inwestycja została zrealizowana już rok po rozpoczęciu budowy. W okresie wakacji i przez cały rok w godzinach popołudniowych oddana jest do dyspozycji mieszkańców i turystów za symboliczną opłatą.


 • Latarnia morska

  Latarnia w Helu

  Obecna latarnia wybudowana została przez mieszkańców Helu w ciągu 7 miesięcy w 1942 roku. Ośmiokątna, 40-metrowa wieża zbudowana z ciemnoczerwonej cegły ma kształt ściętego stożka, na szczycie którego umieszczona jest laterna.


 • Baza nurkowa DivingBaltic

  Nurkowanie wrakowe fot. divingbaltic.eu

   Diving Baltic to uznana marka baz nurkowych nie tylko na wybrzeżu, ale i w głębi kraju. Pełen profesjonalizm i wysokie umiejętności instruktorów pozwolą każdemu amatorowi na szybkie przyswojenie podstaw, a po zebraniu doświadczenia umożliwi śmiałe wyprawy wrakowe, pozwalające odkryć historię Bałtyku.


 • Muzeum Rybołówstwa

  Muzeum Hel

  Budynek w którym mieści się muzeum to zabytkowy kościół poewangelicki pod wezwaniem św. Piotra i Pawła. Położenie w centrum miasta, tuż przy malowniczym ratuszu i bulwarze nadmorskim dodaje miejscu uroku i sprawia, że bardzo łatwo tam trafić. 


 • Festiwal Muzyki Kameralnej

  Festiwal Muzyki Kameralnej w Helu. fot. W.Waśkowski

  Początki festiwalu sięgają roku 2001, kiedy to Helanin - Dariusz Paradowski, znany kontratenor - sopranista doprowadził do pierwszych koncertów - pod szyldem 0 Festiwalu Muzyki Klasycznej. W roku 2002 festiwal znajduje coraz więcej ważnych sponsorów.


 • Teatr w Remizie

  Teatr w Remizie - Hel

  Seria sztuk teatralnych pod szyldem - "Teatr w Remizie" zdobywa coraz większą rzeszę fanów z każdym sezonem. Cała akcja jest inicjatywą małżeństwa znanych aktorów - a od niedawna i mieszkańców Helu - pani Grażyny Marzec i znanego aktora - pana Olgierda Łukasiewicza.